Veebikoolituse teemad:
Uued nõuded finantsaruandlusele ja selle auditeerimisele 2021. aastal
2021. aasta jaoks jõustusid mõned seadusemuudatused ja Euroopa Liidu direktiivid, mis mõjutavad tegevusaruandes info avalikustamist ja selle auditeerimist. Börsiettevõtted peavad koostama Tasustamisaruande juhtkonna tasude kohta ning koostama majandusaastaaruande masinloetavas xhtml formaadis ja selle märgistama vastavalt ESEF taksonoomiale. Räägime, mida täpsemalt avalikustama peab ja mida see ettevõtete jaoks tähendab.
EL rohepööre ja kohustuslik jätkusuutlikkuse aruandlus
Saad teada, kuidas uued avalikustamisnõuded ettevõtete jätkusuutlikkuse kohta peatselt suuremat osa Eesti ettevõtteid mõjutama hakkavad. Euroopa Liidu rohelisest agendast tulenevad uued nõuded avalikustada infot majandustegevuse jätkusuutlikkuse kohta kehtivad esialgu, juba 2021. aastal, vaid enam kui 500 töötajaga avaliku huvi üksustele. Kuid juba mõne aasta pärast on oodata selle kohustuse laienemist esmalt kõigile suurettevõtetele ning seejärel ka keskmise ja väikese suurusega ettevõtetele. Lisaks mõjutavad pankade ja investeerimisfondide uued kestliku rahastuse (Sustainable Finance) regulatsioonid, sh aruandluskohustus ja EL taksonoomia rakendamine, paljusid ettevõtteid kaudselt juba 2021. aastal. Tutvustame lähemalt uusi nõudeid ning selgitame, miks ja kuidas võiksid ettevõtted uute regulatsioonide valguses ettevalmistusi hakata tegema.
IFRS ja IFRS SME – EFS aruannete koostajatele
Kas sa tead, milliseid IFRS ja IFRS SME standardeid peavad ka EFS aruannete koostajad tundma? Teatud juhtudel peavad nimelt EFS aruannete koostajad kasutama IFRS SME ja IFRS reegleid. Kuna IFRS erineb oluliselt EFS-st, siis ei ole see alati nii lihtne, millal peab ja millal ei tohi IFRS nõudeid EFS aruandes kasutama. Toome koolitusel mõned näited ja teeme teema oluliselt selgemaks.
IFRS muudatused, mis kehtivad 2021 majandusaastaaruannetele ja hilisematele perioodidele
2021. aastal rakendusid mõned IFRS muudatused, sealhulgas muudatused rendisoodustuste kajastamisele. Alates 2022. aastast jõustuvad täiendavad muudatused näiteks eraldiste kajastamisega, põhivara arvele võtmise ning laenukohustiste lühi- ja pikaajaliseks klassifitseerimise kohta.
IFRS tulevikuarengud
Räägime mõnedest kavandatavatest IFRS muudatustest, mida on kasulik teada juba enne nende jõustumist. Kas teadsid, et IFRS aruannete koostamine võib tulevikus lihtsamaks ja paljudele ettevõtetele kättesaadavamaks muutuda?
Hiljutised IFRICu poolt käsitletud olulised arvestusküsimused
IFRS standardite tõlgenduskomitee (IFRIC) on avaldanud mitmeid uusi otsuseid, mis nii IFRS kui EFS raamatupidamispraktikat mõjutavad.