Orkla Grupp viis juba kolmandat korda Balti riikides ja Põhjamaades läbi uuringu, et kaardistada inimeste hoiakuid seoses jätkusuutliku tarbimise ja kestliku elustiiliga.
Jätkuvalt võime Eesti inimesed võtta kokku väitega, et me usume end olevat looduse ja keskkonna suhtes hoolivad, kuid tegudes see pigem ei väljendu. Me ütleme, et jäätmemajandus läheb meile korda, aga sorteerime Baltikumis ja ka Põhjamaades kõige vähem prügi. Me väidame, et toitu ostes on päritolu ja kohalik tooraine meie jaoks olulised, kuid toidukorvi kodumaine sellegipoolest jõuab harvem kui võiks eeldada. Me ei tolereeri kodumetsa majandamist muul otstarbel kui selle kasvatamine, aga üleilmne kliimakriis jääb meie jaoks liiga kaugeks. See-eest on aastaga kasvanud valmisolek koduseks energiasäästuks, milles paistame innukamad juba ammu kokkuhoidlikult mõelnud Põhjamaadestki.
Seminaril tutvustame lähemalt uuringu tulemusi ja arutame paneeldiskussioonil ekspertidega, kuidas saaks eestlane hakata säästlikult mõtlemise kõrval ka kestlikult käituma.
10.00-10.05 |
kogunemine ja sissejuhatus
|
10.05-10.30 |
Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht Evelin Heiberg tutvustab Orkla jätkusuutlikkuse värske uuringu tulemusi |
10.35-11.35 |
paneeldiskussioonil arutavad uuringu järelduste üle Keskkonnaministeeriumi Keskkonnakorralduse osakonna nõunik Mihkel Krusberg, TFTAK-i toiduteadlane Kärt Leppik, Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht Kerli Ats ja Orkla Eesti juht Kaido Kaare. Küsimusi panelistidele saavad edastada ka kõik seminaril osalejad.
|
Evelin Heiberg - Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht
Mihkel Krusberg - Keskkonnaministeeriumi Keskkonnakorralduse osakonna nõunik
Kärt Leppik - TFTAK-i toiduteadlane
Kerli Ats - Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht
Kaido Kaare - Orkla Eesti juht